KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15089454
nr 1508 9454
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Teckning, Utsikt mot gamla stan. Signerad, daterad 1931. Bildmått: 62x47 cm, yttermått inklusive ram: 77x63 cm
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:28:30
10/12 20:05:50